arrow

Co dělat, když se dostanu do dluhové pasti

SMS půjčky s 1 Kč

EverydayPlus

Kredito24

Půjčka7

Zaimo

Zaplo

01-05-2015

Máte jednu nebo více půjček a nezvládáte je splácet? Dostali jste se do problémů a hrozí vám exekuce? Pokud své dluhy nemáte pod kontrolou, máte najatý rodinný rozpočet a nevíte, co dál, rozhodně nezavírejte před situací oči, to vám v ničem nepomůže. Jak si pomoci a dostat se z pasti dluhů?

Nezlehčujte situaci

Jakmile budete před problémem zavírat oči a dělat, že neexistuje, možná na chvíli zmizí, ale poté se objeví ještě v horší podobě. Před dluhy neutečete. Nepřehlížejte tedy upomínky od věřitelů, berte je vážně a problémy neoddalujte. Spolupracujte s věřiteli a snažte se vymyslet nějaké řešení nebo alespoň oddálení splátek. Věřitelé vám mnohdy někdy vstříc, samozřejmě za patřičné poplatky.

Neberte si další půjčky

Řešit půjčku další půjčkou je velký nešvar, ke kterému se mnoho lidí v zoufalství uchýlí. Pomůžete si tak ale jen na chvíli. Dostat se do řetězce půjček pak není nic složitého a za chvíli už nebudete mít, kdo by vám půjčil.

Snažte se zvýšit své příjmy

Udělejte vše pro to, abyste měli vyšší příjmy a díky tomu i z čeho půjčky lépe splatit. Můžete si najít lépe placenou práci, požádat o zvýšení platu, najít si druhou práci nebo brigádu, či využít své schopnosti k tomu, abyste si nějak přivydělali.

Snižte výdaje

Omezte výdaje na nutné minimum. Pokud vám hrozí exekuce, nemusíte mít například televizi s množstvím programů nebo drahý mobilní tarif. Místo kupování jídla si připravte svačiny doma, kam můžete, jděte pěšky, nákupy oblečení a bot jistě také počkají.

Refinancování úvěrů

Úvěry můžete refinancovat jejich přesunutím do jiné banky. Získáte tak výhodnější podmínky a více času na jejich splacení.

Osobní bankrot jako poslední řešení

Pokud už opravdu nezvládáte splácet a exekutoři klepou na dveře, vyhlaste osobní bankrot. Podmínkou je určitý stálý příjem a také dluhy u více než jednoho věřitele. Po dobu 5 let budete žít s minimální částkou pro životně nezbytné výdaje a zbytek půjde na splácení dluhů.