arrow

Půjčky pro studenty

SMS půjčky s 1 Kč

EverydayPlus

Kredito24

Půjčka7

Zaimo

Zaplo

27-04-2015

Studium je finančně náročné období nejen pro studenta, ale i pro celou jeho rodinu. Někdo má větší podporu v rodičích, jiný musí spoléhat více nebo zcela na sebe. Studenti dnes mají poměrně vysoké výdaje a přitom nízké příjmy. O studentských půjčkách se proto hodně mluví, a to také v souvislosti s otázkou placení školného.

Peníze pro neodkladné výdaje

Vhodná půjčka může studujícímu člověku v některých případech hodně pomoci. Někdy je třeba získat finance ihned na něco neodkladného, co nepočká do doby, než člověk dostuduje nebo se dostane k penězům. Bankovní studentské půjčky mají mnohé výhody, ale vždy potřebují ručitele. Další možností jsou nebankovní půjčky bez ručitele.

Bankovní půjčky s ručitelem

O studentskou půjčku můžete zažádat u mnoha bank. Banky vyžadují potvrzení o studiu a ručitele, účel půjčky je nezajímá. Studenti mohou získat až 600 000 Kč v hotovosti za velmi výhodných podmínek. Součástí bankovních studentských kont bývá kontokorent, kdy klient může jít do určitého mínusu. Některé banky zřizují studentům i kreditní karty s nízkým úvěrovým limitem.

Úvěry pro studenty

V rámci programu Student Plus nabízí půjčku pro studenty Česká Spořitelna. Určena je pro studenty denního studia ve věku 18 až 30 let. Délka úvěru je maximálně 10 let, splatit jej lze kdykoliv, i dříve. Velkou výhodou je možnost využít tuto půjčku i při studiu v zahraničí. Získat ji mohou i zahraniční studenti u nás. Půjčku studentům poskytne i Komerční banka nebo Unicredit bank. Pro studenty středních škol nabízí Komerční banka úvěr Gaudeamus. Tato půjčka má splatnost až 10 let, získat lze 500 000 Kč. Při studiu stačí splácet úroky, zbytek až po ukončení studia. Pokud máte vlastní příjem, nepotřebujete ani ručitele.

Rychlé nebankovní půjčky

Pokud potřebujete peníze co nejrychleji nebo nemáte ručitele, můžete vyzkoušet nebankovní půjčky. Pro studenty i další lidi s nízkým nebo nepravidelným příjmem jsou tu rychlé online půjčky nebo SMS půjčky. Zažádat o ně lze snadno přes internet. Nevýhodou jsou poměrně vysoké úroky a krátká lhůta pro splacení. Získat můžete maximálně 10 000 Kč.