arrow

Jak poznat podvodnou půjčku

SMS půjčky s 1 Kč

EverydayPlus

Kredito24

Půjčka7

Zaimo

Zaplo

07-06-2015

Půjček je na trhu spousta. Jak poznat, že nejde o podvod? Největší jistotu máte u bankovních produktů. Na ty ale mnoho lidí zkrátka nedosáhne. Poté nezbývá, než to zkusit jinde. Buďte ale obezřetní, abyste nenaletěli nepoctivým praktikám.

Dejte na reference

Vždy si vyhledejte dostatek referencí o dané společnosti a nabídce. Na internetu jich najdete spoustu. Zkuste i diskuzní fóra a získejte potřebné informace. Většinou stačí zadat do vyhledávače název poskytovatele půjčky. Pokud si nejste jisti, zavolejte na uvedené kontaktní telefonní číslo, abyste si ověřili, že není fiktivní.

Nedůvěryhodný poskytovatel i web

Častým znakem typické podvodné půjčky je to, že v pozadí nestojí firma ale fyzická osoba. Mnohdy jde o amatérské stránky. Někdy najdete ve schránce letáčky, podomácky vyrobené. Výjimkou nejsou ani pravopisné chyby. Na takovéto nabídky rozhodně nereagujte.

Poplatky dopředu

Neplaťte žádné poplatky dopředu za půjčení peněz. Jamile po vás někdo něco takového požaduje, nejedná se o seriózní společnost. Výjimkou může být symbolický poplatek v maximální výši několika korun, který slouží k ověření identity a účtu u rychlých online půjček. Častou praktikou jsou zpoplatněná telefonní čísla. Většinou začínají číslicí 9. Hovor na toto číslo může být podmínkou získání úvěru. Žádný ale nezískáte, jenom zaplatíte velkou částku za telefon.

Vysoké úroky a nepřehledné smlouvy

Nepoctivé firmy půjčují peníze s opravdu vysokými úroky. Někdy jsou úroky relativně nízké, ale na různých poplatcích zaplatíte daleko více. Potřeba je také důkladně si prostudovat smlouvu. Pokud je opravdu složitá a nepřehledná, nebo na vás někdo s podpisem tlačí, raději se poohlédněte jinde.